NovostiNaša škola rukometa u baražu za državno prvenstvo

19. Maja 2021.by Sanjin
Naša škola rukometa izborila baraž sa dvije generacije

Škola rukometa “Sedmerac” se ove godine takmičila u Omladinskoj ligi Jug sa tri generacije. Igrali smo sa ekipama 2006/07, 2008/09 i 2010/11. i ovo je naša peta sezona takmičenja. Do sada smo već jednom igrali baraž sa ekipom 2002/03 u sezoni 2017/18.

Nakon prvog dijela takmičenja imali smo maksimalni učinak te smo bili bez poraza sa ekipama 2008/09 i 2010/11. U posljednjem kolu smo gostovali ekipi RK “Bosna Visoko” te smo nažalost poraženi. Ekipe iz Visokog završile su zasluženo prvoplasirane u svim kategorijama dok smo mi sa drugim mjestom ostvarili plasman na turnir baraža za državno prvenstvno BiH.

U utakmicama baraža naši momci će odmjeriti snage sa ekipama iz Omladinske lige Sjever (Gračanica i Sloboda Tuzla te jednom ekipom iz Srednjebosanskog kantona). Pobjednici baraža će se plasirati na državno prvenstvo.

Utakmice se igraju za vikend 29./30.05. te se nadamo velikom uspjehu naših momaka i prvom plasmanu na državno prvenstvno BiH od postojanja naše škole.

Bitno je napomenuti da smo i prošle godine ostvarili identičan rezultat sa ekipom 2008/09 ali se baraža nije igrao zbog pandemije COVID.

Sretno našim momcima u baražu i ponosni smo na naš veliki uspjeh!

škola rukometa Sedmerac

SVA PRAVA ZADRŽANA © ŠKOLA RUKOMETA SEDMERAC 2020